06 Dub

Jak vybrat ty správná křesla do obývací místnosti? 3 TIPY

Při výběru křesel do obývacího pokoje jsou podstatná tři hlavní kritéria. Design, pohodlí a snadná údržba. Nejobvyklejším řešením obývacích pokojů jsou tradiční sedací soupravy skládající se z gauče a nejčastěji dvou křesel. Současný výběr nabízí pestrou škálu křesel všech možných tvarů. Rovněž materiál a barvy jsou různorodé.

Praktická křesla, která se nikdy neztratí…

Křesla do obýváku si dnes můžete vybrat ze dřeva i jiných materiálů. Potahy jsou buď klasické čalounění nebo kvalitní ekokůže. Kožená křesla působí luxusně a komfortně. Používá se většinou kvalitní hovězí kůže, která je příjemná na omak a snadná na údržbu. Kůže na křeslech má při šetrném používání velice dlouhou životnost.

Současné potahové látky jsou snadno pratelné, takže čalouněná křesla lze udržovat stále v dokonalé čistotě. Z hlediska praktického užívání jsou křesla universálním druhem nábytku, který lze používat jak obývacím pokoji, tak v ložnici nebo dětském pokoji.

Moderní varianty, které se neokoukají

Vedle klasického tvarování křesel jsou v současnosti nabízena i nejrůznější speciální křesla, která umožňují dokonalé sezení a odpočinek. Oblíbená jsou například televizní křesla se zvýšeným opěrákem. Dalším typem jsou křesla polohovací, která umožňují střídání poloh podle momentální potřeby a nálady.

K vyhledávaným patří také houpací křesla vyrobená z pružného dřeva. Umožňují mírné pohupování a krásnou relaxaci. Konstrukce je natolik pevná, že unese i osobu o značné hmotnosti. Dřevěná kostra se vyrábí v různých odstínech moření a pestrý je i výběr barev potahů, které můžete mít látkové, semišové nebo z ekokůže. Výhodou houpacích křesel je jejich demontovaný stav, což umožňuje snadnou přepravu.

Nejnovější trendy v ČR

Zcela novým a netypickým řešením jsou sedací vaky a pytle, které mohou být praktickým doplňkem sedacího nábytku v obýváku a dětském pokoji. Jsou určeny pro dospělé i pro děti a umožňují pohodlné sezení. Sedací vaky jsou různě tvarovány, včetně podoby křesel.