22 Úno

Jak najít krásné rozkládací gauče a pohovky? Poradíme vám!

Gauče a pohovky jsou důležitou součástí každé domácnosti, kromě běžné funkce, kdy na ní sedíte, odpočíváte a relaxujete, mají gauče a pohovky řadu dalších funkcí, které zpříjemňují a usnadňují život.

malém prostoru jde například o výhodu rozložení. Tím získáte místo ke spaní nejen pro sebe, ale například také pro návštěvu. Rozkládací gauče a pohovky tak ocení všichni, kteří mají malý byt a potřebují v něm mít sedačku i spací prostor.

Sedačka jako ozdoba interiéru

Sedací souprava nemusí být nutně jen praktická. Dnes jsou k dostání sedací soupravy nejrůznějších tvarů, velikostí a barev, takže s ní můžete skvěle vyladit váš interiér. Hodí se všude, do obývacího pokoje, studentského či dětského pokoje, do haly a podobně. Vyrábějí se také rozkládací gauče a pohovky v nejrůznějších stylech.

Máte svůj interiér zařízen moderně? Pak by i sedačka měla být moderní, vyznavači retra si přijdou také na své, sedačky v retro stylu jsou oblíbené. Dále jsou k dispozici například luxusní sedací soupravy, elegantní sedačky, rustikální a podobně, vybere si každý“!

Nejčastěji používané materiály

Pro výrobu tohoto kusu nábytku se využívají rozličné materiály. Konstrukce rozkládacího gauče a pohovky by měla být z kvalitního materiálu. Nejčastěji se využívá masiv nejrůznějších dřev, jako například buk, dub, smrk, borovice. K výrobě se využívá také dřevotříska či tvrdé a pevné lamino. Potah gauče a pohovky je potom vyroben z tkanin, látek, pravé kůže či eko kůže.

Jakou barvu vybrat?

Svět hýří barvami, tak proč by nemohli i rozkládací gauče a pohovky? Pryč jsou obyčejné šedné, hnědé, černé, bílé či krémové sedací soupravy. Vybrat si můžete gauče a pohovky v zářivých barvách, ve fialové, červené, oranžové, modré, zelené, žluté a podobně.

Nejste fanoušci jedné barvy? Pak vybírejte gauče a pohovky se vzory, motivy a potisky. Vyberte si vlastní sedačku snů, na které se vám bude skvěle odpočívat!